Igapäevaselt vuhiseb meie silme eest läbi sadu fotosid, seda eelkõige poppides sotsmeedia võrgustikes nagu Facebook ja Instagram. Mis on see imefaktor piltide puhul, mis suudab köita inimese tähelepanu? Mina isiklikult usun, et siin ei ole ainuõiget vastust. Kindlasti sõltub palju sellest, mida on pildil näidatud ja kuidas, aga veel enamgi omab suurt tähtust tonaalsus. Inimesed saavad peamiselt esimese emotsiooni tonaalsusest (sh kontrast, tumedus, heledus, monokroomsus, värvikirevus jne).
Me oleme enamasti erinevad ja meid kõnetavad erinevad asjad. Seega eelkõige lohutus fotograafidele – Sinu käekiri ei pruugigi meeldida kõikidele, aga kindlasti meeldib paljudele!
Tihtipeale sõltub kas foto saab tähelepanu või mitte, ka inimeste tujust, ilmast või keskkonnast. Kui mul on halb tuju, püüavad rohkem tähelepanu sünged ja melanhoolsema vaibiga fotod; kui mul on hea tuju, püüavad rohkem tähelepanu helged ja rõõmsad fotod; kui ma elan tasasel maal ja linnas, püüavad rohkem tähelepanu mägises ja looduslikus keskkonnas tehtud fotod jne. Kindlasti vajavad ka teatud fotograafia žanrid omast lähenemist.
Olen allpool välja toonud mõned näited erinevast töötlusest ühe ja sama pildi näol.
Ja tegelikult on ju neid variante veel oi kui mitmeid, millisena pilt võib lõppkokkuvõttes “välja kukkuda”. See paljugi olenebki fotograafi oskustest, maitsetunnetusest, tujust jne.
Kõik need eelpool välja toodud fotod on mul töödeldud Lightroomis. Järgmine Fine Art loomeõhtu toimub juba juunis, kus siis osalejad saavad pealekauba ka minu poolt kokku pandud Lightroomi 25-st presetist koosneva Fine Art komplekti 😉 Rohkem infot üritusest siin!
FANTAASIA - PORTREE - BEAUTY - FASHION
"Which of the photographs is my favorite? The one I'm going to take tomorrow."
Imogen Cunningham